Naše vlaky

Pětasedma - parní lokomotiva řady 475.1

"Pětasedma"

Parní lokomotiva řady 475.1

Štokr - parní lokomotiva řady 556.0

"Štokr"

Parní lokomotiva řady 556.0

Ušatá nebo Bulík - parní lokomotiva řady 464.0 nebo 464.1

"Ušatá" nebo "Bulík"

Parní lokomotiva řady 464.0 nebo 464.1

Velký bejček - parní lokomotiva řady 423.0

"Velký bejček"

Parní lokomotiva řady 423.0

Nostalgické jízdy vlakem

Díky velice řídkému vypravování těchto speciálních vlaků se dají tyto jízdy považovat za prestižní událost. Tyto vlaky jsou vypravovány ve spojení se zvláštními událostmi jako jsou výročí tratí, hradů či zámků. Například donedávna se i naši prezidenti nechávali vozit parním vlakem na prezidentské sídlo do Lán, z nástupišť v těsné blízkosti honosně vyzdobených prezidentských čekáren, např.: Salon prezidenta T.G.Masaryka na Masarykově nádraží nebo na Hlavním nádraží v Praze.

Nostalgické jízdy jsou reprezentací minulosti a předvedením technické vyspělosti naší země, která je dodnes velkou chloubou. Tyto specifické akce nabízí odprostění se od dnešní uspěchané doby, od zaběhnutých rituálů a vtažení do dob minulých a pro mnohé nezažitých. Ať už je to melancholické pohupování vlaku nebo romantické večeře v jídelním či salonním voze, pohled z okna na ubíhající krajinu, případně tanec v salonním voze.

Více denní akce se využívají například k narozeninovým oslavám či firemních akcím - např.: zaměstnanecká párty na několik dní se zařazenými lůžkovými vozy a doprovodným programem. Tyto akce pak mohou být spojeny například s ochutnávkou vín, návštěvou vinných sklepů, degustací různých pokrmů nebo při průjezdu hor s možností koupání v horské bystřině.

Zajištění vybavení, pestrost nápojů a pokrmů

Pro zajištění pohoštění cateringem je třeba restaurační vozy doplnit potřebným vybavením. Od jídelního a nápojového inventáře, stolního prádla, výrobní technologii, skladovací techniku, po posádku jídelního vozu. Dále zajištění počítačové techniky, záložního zdroje elektrické energie, reprodukční techniky a doplňkového vybavení nutného k zajištění těchto akcí.

Co se týká nápojového sortimentu, nabídka vychází z běžných zvyklostí nealkoholických a alkoholických nápojů, samozřejmě dle přání klientů si nápojový sortiment lze upravit dle vlastního výběru. Točené pivo nabízíme zpravidla od těch nejvyhlášenějších dodavatelů. Pivní nabídku lze doplnit o nějaké speciální pivo, případně pivo místní výroby dle zvolené trasy.

Dále jsou mezi klienty velice oblíbené degustace našich bylinných alkoholických produktů, případně ovocných pálených nápojů místní výroby. Vše samozřejmě s certifikací a listem původu dle zákona.

Nabídka pokrmů z pravidla není nějak omezena. Pokrmy všech druhů lze v perfektní kvalitě vyrábět přímo v kuchyni jídelního vozu bez použití polotovarů a tak zajistit naprosto perfektní čerstvost nabízených jídel.

 

Referenční video - firemní akce ve speciálním vlaku